search
  Kiralama Sözleşmesi

  KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

  TARAFLAR VE AMAÇ

  Bu sözleşme ; bir tarafta “VİLLAYI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI'' kiraya veren (bundan böyle “VİLLA BİZ” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI” kiralanması amacı ile yapılmıştır.

  Villa Biz bünyesinde yer alan villalardan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.

  Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “VİLLA BİZ” e, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito, hasar bedeli, kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

   

  REZERVASYON VE ÖDEME

  Villalarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir.

   VİLLABİZ, kiralamak istediğiniz Villa kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işleminizi yapar.

  VİLLABİZ, ön kiralama yapıldıktan sonra villa için toplam ödenecek ücretin %30’unu kapora ödemesi olarak almaktadır.

  Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde villa adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir.

  Kaporanın 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT, ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir.

  Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın kiralama onayı gönderilecektir.

   Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir.

  Kaporanın yatırılmaması durumunda     VİLLA  biz , müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.

  Villanın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın kontrolleri yapılıp, Villatesliminde peşin olarak (nakit) alınır.

  Yine Villa Biz , müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL/1000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir.

  Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

   

  VİLLAYA GİRİŞ / ÇIKIŞ

  Rezervasyon başlangıç  günü villaya giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 20.00’dır.

  Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya bir gün sonra sabah VİLLABİZ’in mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir.

   Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden VİLLABİZ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VİLLABİZ bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

  Rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur.

  Sabah saat 10.00 da müşterinin villayı hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek VİLLABİZ’in uğrayacağı her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır.

  Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız.

   Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VİLLABİZ’e 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.

  Yoğunluk nedeni ile villa kontrolü yapılamadan müşterinin villadan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka esabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir.

  Müşterinin kendi isteği ile villayı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

   

  VİLLA KAPASİTESİ

  Villalarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir(Çocuklar ve bebekler de dahildir).

  Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, VİLLABİZ’e  yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumu ve VİLLABİZ’in uygun görmesi halinde bu değişiklik onaylanabilecektir.

  VİLLABİZ, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir.

  Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VİLLABİZ, misafirlerin villayıi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir.

  Villanın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

   

  VİLLA TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

  Günlük, haftalık, aylık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir.

  2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir.

  Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, VİLLABİZ sorumlu tutulamaz, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur.

   Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir.

   Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir.

  Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

   

  EVCİL HAYVAN/SİGARA

  Aksi belirtilmedikçe villalarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.

  Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

   

  FİYATLAR

  İnternet sayfamızda belirtilen villa kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır.

  Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

   

  REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

  Yapılan rezervasyonlarda iptal ve değişiklik talepleri için, ''MİSAFİR'' kendi rezervasyon panelinden talepte bulunması gerekmektedir. Rezervasyon paneline giriş ile ilgili bilgiler, rezervasyonun tamamlanmasının ardından ''MİSAFİRE'' mail ve SMS yoluyla bildirilmektedir. Sözlü (telefon) aracılığı ile yapılan talepler hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir.

  Misafir rezervasyonundaki tarih, değişiklik talepleri, alınan hizmetin başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar VİLLABİZ’e bildirilmesi kaydı ile değerlendirmeye alınır. Değişiklik talepleri, Acente ile işbirliği yaptığı tesisin inisiyatifinde ve tesis müsaitliği ile ilgili olduğundan, gerçekleşemeyen değişiklik taleplerinden dolayı VİLLABİZ’e herhangi bir itirazda bulunulamaz veya VİLLABİZ sorumlu tutulamaz.

  1) Rezervasyon için gönderilen ön ödemenin kesinlikle iadesi yoktur.

  2) Ödemenin tamamı yapıldıysa, göndereceğiniz hesap numarasına %70 oranında iadesi yapılacak ve %30 oranında ön ödeme kesintisi yapılacaktır.

  3) Ödemenin tamamı yapıldıysa ve e
  ğer rezervasyon iptali tesise giriş tarihinden 15 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya tesise giriş yapılmazsa ve tesiste hiç konaklama gerçekleşmediyse ödenmiş olan toplam seyahat ücreti misafire iade edilmez.

  4) MİSAFİR'in işbu sözleşmeden kaynaklanan tazminat ödemesini yapmadığı durumlarda, bu ücretler VİLLABİZ tarafından İhtarname yada İcra takibi vasıtası ile yasal olarak MİSAFİR‘den talep edilir.Bu gibi durumlarda doğabilecek tüm masraflar (Avukat, noter, icra ve dosya masrafları vs…)ödenecek ücrete ilaveten MİSAFİR‘den talep edilmektedir

  Misafir ödemiş olduğu ön ödeme tutarını tutmuş olduğu villa için ödemiş olup başka bir villaya aktarımı söz konusu değildir.

   

  İSTİSNAİ DURUMLAR:

  * Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen sağlık riskleri,salgın hastalıklar savaş, savas tehdidi, toplumsal kargaşa, terörist eylemler, doğal afetler veya rezervasyon sahibinin 1. derece yakın ailesinde vefat gibi durumlarda gerekli belgeler firmamıza sunulduğu takdirde rezervasyon için ödenmiş olan ön ödeme farklı bir rezervasyonda kullanılmak üzere açığa alınır ve yeni yapılacak olan rezervasyonun toplam tutarından düşülerek işlem yapılır.

  6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48 inci ve 84 üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. maddesi’nin (g) bendi uyarınca, Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

   

  HASAR DEPOZİTOSU

  Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır.

  Hasar depozitosu müşteriden, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar,eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir.

  Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

   

  YÜZME HAVUZLARI

  Villalarımızın Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayıi kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından

  dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından dolayı VİLLABİZ  kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  Villayı kiralayacak olan müşteri, villayıi kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji

  Genel Müdürlüğü’nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

   

  ISITMALI YÜZME HAVUZLARI

  Her villanın yüzme havuzlarında ısıtma sistemi yoktur. Isıtma sistemi var ise bu villanın detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir.

   Bazıları ücretli bazıları ücretsizdir.

  Bu da villanın detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir.

   Isıtmalı yüzme havuzlarının su dereceleri 26 santigrat ile 29 santigrat arasında değişiklik göstermektedir. Kaplıca veya Ilıca vs. yerlerdeki gibi kaynar su veya çok sıcak su gibi kesinlikle değildir. Böyle bir beklentiniz olmasın.

  Villanızı kiralarken ve ısıtmayı ücretli olarak isterken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. “Bu su sıcak değil” vb. ifadeler kullanıp ısıtma için ödemiş olduğu parayı geri almak isteyenlere para iadesi yapılmayacaktır.

  Villayı bu şekilde (havuz ısıtmalı) kiralayan müşteri bu gibi durumlardan dolayı havuzu kullanamamasından Villa Biz  sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Ayrıca havuz ısıtmaları elektrik ile yapıldığından dolayı, elektrik idaresinden kaynaklanan elektrik kesintisi sebebiyle havuzun soğumasından VİLLABİZ sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

   

  SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

  VİLLABİZ ; villanın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur.

  Villaya girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından VİLLABİZ’ e derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir.

  VİLLABİZ bu talebi villa sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır.

  VİLLABİZ aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur.

  VİLLABİZ , zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz

  VİLLABİZ, villa sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa sahibi sorumludur.

  Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan VİLLABİZ sorumlu tutulamaz.

  müşterinin villaya ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan VİLLABİZ kesinlikle sorumlu olmayacaktır

  . Müşteri, villadan ayrıldıktan sonra, villada kaldığı süre içerisinde VİLLABİZ’e bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

   

  FATURA – VERGİ

  VİLLABİZ web sayfasında yayımlanan hiç bir villa VİLLABİZ’e ait değildir.

   Her villanın sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir.

  VİLLABİZ, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle VİLLABİZ, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser.

  Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez.

   Geri kalan miktar villa sahibinin sorumluluğundadır, bundan dolayı geri kalan miktarın faturasını villa sahibi keser.

  VİLLABİZ, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

   

  MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

  Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür.

  Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır.

  Villada çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa teslim edilmelidir.

   Aksi durumlarda ve villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda VİLLABİZ bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

  Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler VİLLABİZ’i haberdar etmekle yükümlüdür.

   Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

  Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında VİLLABİZ’e bir şikayet ulaşması durumunda VİLLABİZ müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

  Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini VİLLABİZ vermez.

   Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır.

  Bu gibi problemlerde, VİLLABİZ , sorumluluk kabul etmez. VİLLABİZ, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

   

  MÜCBİR SEBEPLER

  Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VİLLABİZ hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir.

   Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler,  terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, VİLLABİZ’in engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

   

  ŞİKAYETLER

  Müşteriler villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen VİLLABİZ’e bildireceklerdir.

  Şikayet konusu durum, VİLLABİZ görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır.

  Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden VİLLABİZ kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

   

  GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

  VİLLABİZ, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

   VİLLABİZ hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır.

  Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir.

  VİLLABİZ, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.

  VİLLABİZ , kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

  VİLLABİZ ‘in gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.villabiz.com.tr” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, VİLLABİZ ‘in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

  www.villabiz.com.tr sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir.

   www.villabiz.com.tr, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

   www.villabiz.com.tr, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

   

  DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

  1) Villaya giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, VİLLABİZ’ in önüne geçemediği durumlarda VİLLABİZ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  2) Villaya ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan VİLLABİZ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  3) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan VİLLABİZ  kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  4) Tüm Villalarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır. VİLLABİZ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  5) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. VİLLABİZ, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

  6) Villa kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan VİLLABİZ sorumlu tutulamaz. VİLLABİZ, villanın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

  7) Villaya ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden VİLLABİZ sorumlu tutulamaz.

  8) Villayı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan VİLLABİZ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  9) Villa hakkındaki “www.villabiz.com.tr” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

  10) Villa hakkındaki “www.villabiz.com.tr” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” nda belirtilen “havalimanı” villaya en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. Villa Biz yetkilisine hangi havalimanı daha yakın, sormanız gerekmektedir. Aksi taktirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden VİLLABİZ sorumlu tutulamaz.

  11) Villa hakkındaki “www.villabiz.com.tr” detay sayfasında “uzaklık tablosu”nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış ise VİLLABİZ sorumluluk kabul etmez.

  12) Villada bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan VİLLABİZ sorumlu tutulamaz.

  13) Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, VİLLABİZ bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  14) Villalarımızın hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. VİLLABİZ bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

  15) Villalarda veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan VİLLABİZ kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  16) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini VİLLABİZ’e  yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği taktirde villayı kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan VİLLABİZ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  17) Villada oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden VİLLABİZ sorumlu tutulamaz.

  18) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villa birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan VİLLABİZ sorumlu tutulamaz.

  19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan VİLLABİZ sorumlu tutulamaz.

  20) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VİLLABİZ sorumlu tutulamaz.

  21) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayan müşteri villanın muhafazakar olmadığını ileri süremez. Bu tip durumlarda VİLLABİZ  kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

  22) Villanın içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan VİLLABİZ sorumlu tutulamaz

   

  23) Villanın yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, VİLLABİZ kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücut hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

  24) Kiralanan villa çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın bahçesinde veya komşu villaların bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan VİLLABİZ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  25) Kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali, düğün iptalleri vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir. Mücbir sebep kapsamında sayılmamaktadır.

  Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde VİLLABİZ sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

   

  İHTİLAFLAR

  Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü hukuki uyşmazlıklar ile ilgili olarak FETHİYE İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

  VİLLALARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " VİLLABİZ " NA REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.

   

  Whatsapp
  WhatsApp Destek!online
  WhatsApp ile iletişime devam etmek istiyor musunuz?
  REZERVASYON OLUŞTURX
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  REZERVASYON DETAYLARI
  • Temizlik Ücreti
  REZERVASYON DETAYLARI
  • Ön Ödeme
  • Girişte Kalan (Nakit olarak alınır)
  • Toplam Tutar
  Müsaitlik Takvimi
  • Müsait
  • Opsiyon
  • Dolu
  • Giriş / Çıkış
  Özellik
  Genel Özellikler
  Mutfak Bilgileri
  Salon Bilgileri
  Havuz Bahçe Bilgileri
  Şömine
  Özel Bahçeli
  Full Eşyalı ve Mobilyalı
  Isıtmalı Havuz
  İnternet Bağlantısı
  Jakuzi
  Balkon/Deck/Teras
  İç Mekan Havuz
  Otopark / Park Yeri
  Yatak Sayıları
  Manzara
  Deniz
  Dağ
  Şehir
  Doğa
  Bluetooth Ses Sistemi
  Engelli Dostu
  Sıradışı Mimari
  Sauna
  Buhar Banyosu
  Bebek Yatağı
  Özel Havuz